Wojciech Pławiak

doradca podatkowy
radca prawny
ekspert Business Center Club ds. podatku od nieruchomości

Opis.
[Więcej >>>]

Weryfikacja kontrahentów Mam kontrolę

O blogu

Kontrola podatkowa nie musi być straszna!

Od 10 lat wspieram podatników w toku kontroli i postępowań podatkowych oraz w sporach przed sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych.

Reprezentowałem podmioty polskie i zagraniczne, mikrofirmy i największych podatników w Polsce w kilkuset postępowaniach w ramach międzynarodowej firmy doradczej.

Blog służy zebraniu tych doświadczeń i przekazaniu Tobie Czytelniku kompendium wiedzy na temat Twoich możliwości obrony przed działaniami organów podatkowych, opisuje prawa podatnika oraz sposoby radzenia sobie z kontrolą podatkową.

Obserwujemy stale nasilającą się tendencję do wzmożenia i rozszerzenia kontroli podatkowych, która prowadzi do ograniczenia swobody działalności gospodarczej przedsiębiorców. Instrumenty, którymi dysponują organy podatkowe umożliwiają doprowadzenie do upadłości podatnik jeszcze przed prawomocną decyzja, a często nawet już na wstępnym etapie kontroli.

Pomimo to, nadal każdy z podatników dysponuje szeregiem praw i możliwości aktywnego działania w toku kontroli. Misją bloga jest wskazywanie ścieżki postępowania umożliwiającego skuteczną obronę przed bezpodstawnymi oskarżeniami na bazie własnych doświadczeń oraz znajomości najnowszego orzecznictwa sądów administracyjnych.

Obrona praw podatnika nie kończy się na etapie kontroli.

Publikowane na blogi treści służą również na etapie postępowania podatkowego, przy przygotowaniu odwołania, skargi do sądu administracyjnego, a nawet skargi konstytucyjnej, skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Niestety, rzeczywistością polskiego podatnika jest także ryzyko odpowiedzialności indywidualnej za rozliczenia podatkowe, w tym odpowiedzialności karnej skarbowej. Chcę aby blog pomagał i w tych najbardziej dotkliwych osobiście sprawach, wiążących się z postawieniem zarzutów karnych i tymczasowym aresztowaniem.

Moim zobowiązaniem wobec Ciebie Czytelniku jest:

  • Podawanie praktycznych przykładów i rozwiązań sytuacji z rzeczywistych kontroli
  • Pisanie o podatkach i procedurze prostym i zrozumiałym językiem
  • Dzielenie się najbardziej aktualną wiedzą o kontroli i postępowaniu.

Życzę milej lektury!

Wojciech Pławiak
Partner

 

LITIGATO Spory podatkowe
Kancelaria Prawno-Podatkowa Wojciech Pławiak

tel. +48 609 241 737,
email: wojciech.plawiak@litigato.pl

***